We want to inform you, that this website is using cookies for correct cart formation and website functions. For more detailed information about cookies, and how to cancel your confirmation, can be found here. Agree Close
 

Centrum danych

Centrum danych – BUDYNEK W BUDYNKU

Centrum danych jest bezpieczne, ponieważ nie jest zainstalowane ani w piwnicy ani na piętrze. Pokój serwera nie ma ścian zewnętrznych. Posiada własny dach, który nie jest podłogą na pietrze, co zapewnia ochronę przed powodzią.

 

Zasilacz awaryjny

W centrum danych znajdują się wloty o mocy 450 kW, 550 kW (ogrzewane w chłodnych porach roku), generator disel ze zbiornikiem na olej napędowy o pojemności 450 l, 4 x 64 kW zasilacze UPS.

 

Gazowy system przeciwpożarowy

Centrum danych zawiera system automatycznego gaszenia gazem- wypełniony gazem obojętnym sprężonym do 200 atmosfer. W przypadku wzrostu temperatury lub dymu w systemie, wypełniają przestrzeń w serwerze gazem obojętnym (związek azotu i argonu), który usuwa powietrze z pomieszczenia i likwiduje źródło pożaru.

 

Wszystko jest pod nadzorem

Terytorium budynku centrum danych, schody, korytarze i pomieszczenia samego serwera są monitorowane 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Zapisy video z centrum danych są przechowywane prze dwa miesiące.

 

System kontroli klimatu

Serwery rzadziej mają tendencję do przerywania i pracują lepiej dzięki korzystnym warunkom. Centrum przetwarzania danych zapewnia najbardziej odpowiednie warunki środowiskowe, ponieważ temperatura i wilgotność są kontrolowane przez 4 precyzyjne klimatyzatory, każdy o mocy chłodniczej 57kW, które dodatkowo filtrują powietrze z kurzu.

 

Centrum danych posiada optyczne połączenia internetowe z największymi dostawcami usług internetowych na Litwie:

TEO

-

1 Gbps

Infostruktra

-

1 Gbps

Bitė

-

1 Gbps

Baltnet

-

2 Gbps

Omnitel

-

1 Gbps

LIX

-

1 Gbps


Istnieje ponad 100 światłowodów doprowadzonych do centrum danych. Wychodzący strumień danych sięga 2 Gbps.

CENTRUM DANYCH SCHEMAT SERWERA

 

 
PayPal, MoneyBookers, Google Chekout, WebMoney, WebToPay.COM, Paysera ...